آخرين اخبار

12/25/2019
اظهارات وزير امور اقتصادي با شرکاي استراتژيک
اظهارات وزير امور اقتصادي و دارايي در نشست تخصصي تعامل با شرکاي استراتژيک دانشگاه صنعتي شريف با رويکرد اقتصاد هوشمند و تحول ديجيتال:
بايد از منابعي كه داريم بهره ورتر استفاده كنيم، بدين منظور فرآيندهاي توليد هم بايد دانش بنيان و مبتني بر فناوري هاي نو، پيشرفته و در حال تكامل باشد.اين مهم با استقرار اقتصاد هوشمند شدني است/ از دانشگاه صنعتي شريف انتظار مي رود، ضمن حركت به سمت كاركرد يك دانشگاه نسل سومي، با محور قرار دادن فعاليت هاي علمي و پژوهشي در زمينه هوشمند سازي سيستم هاي اقتصادي، در استقرار اقتصاد هوشمند در كشور نقش آفرين باشد
 
وزير امور اقتصادي و دارايي طي سخناني در نشست تخصصي "تعامل با شرکاي استراتژيک دانشگاه صنعتي شريف با رويکرد اقتصاد هوشمند و تحول ديجيتال"، اظهار داشت: از دانشگاه صنعتي شريف انتظار مي رود، ضمن حرکت به سمت کارکرد يک دانشگاه نسل سومي، با محور قرار دادن فعاليت هاي علمي و پژوهشي در زمينه هوشمند سازي سيستم هاي اقتصادي، در استقرار اقتصاد هوشمند در کشور نقش آفرين باشد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با اشاره به موضوع و رويکرد اين نشست، اظهار داشت: جاي يک مرکز کاربردي براي اقتصاد هوشمند در دانشگاه صنعتي شريف خالي است، از اين جهت پيشنهاد رياست دانشگاه مبني بر راه اندازي چنين مرکزي، مي تواند در اين محدوده موضوعي با توسعه ادبيات اقتصاد هوشمند و ساماندهي فعاليت هاي علمي و پژوهشي، مؤثر واقع گردد.

 

وزير اقتصاد با بيان اينکه زماني از اقتصاد هوشمند سخن مي گفتيم به نظر خيلي ها، به شدت آرمانگرايانه يا حتي غير ضرور مي آمد، ولي امروز به سهولت مي توانيم بگوييم "ما ناچار از رفتن به اين سمت هستيم" .

 

دژپسند اظهار داشت: بايد از منابعي كه داريم بهره ورتر استفاده كنيم.

 

وي افزود: بدين منظور فرآيندهاي توليد هم بايد دانش بنيان و مبتني بر فناوري هاي نو، پيشرفته و در حال تكامل باشد.اين مهم با استقرار ستون هاي اقتصاد هوشمند شدني است.

 

وزير اقتصاد اظهار داشت: هوش مصنوعي، ديجيتالي کردن و دانش بنيان شدن از جمله ستون هاي اقتصاد هوشمند هستند، يعني اقتصادي که در آن مرتبت مديريت و سياست گذاري بر عهده انسان و عامليت اجرا با ربات است.

 

وزير اقتصاد خاطر نشان کرد: خودمان بايد با استفاده از داشته هايمان ، با تلاش و اراده قوي شرايط جهش اقتصادي را فراهم کنيم.

 

دژپسند افزود: براي اينکار بايد به جايي برسيم که احساس و باور کنيم از آنچه خودمان داريم به بهترين نحو استفاده نماييم.

 

پياده سازي اقتصاد هوشمند براي تحقق ارتقاي بهره وري و استفاده بهينه از منابع کشور، ضروري است.

 

وي با بيان اينکه بايد بتوانيم از درآمد حاصل از فروش نفت در مسير توسعه عمودي و تکميل زنجيره توليد استفاده و آن را به سرمايه اي گرانبها تبديل نماييم، تصريح کرد: اين امر فقط با اراده و دانش اتفاق مي افتد.

 

دژپسند با اشاره به مباحث مربوط به ماليات و حواشي آن در رسانه ها و اظهارات صاحب نظران سياسي و اقتصادي، ادامه داد: با تحقق ماليات هوشمند مي توانيم از همه دغدغه هاي فعلي در مورد معوقات، فرار مالياتي، محدود بودن پايه هاي مالياتي و سيستم ماليات ستاني سنتي؛ به سرعت گذر کنيم.

 

وي همچنين گفت: در اقتصاد هوشمند، ديگر براي افزايش ظرفيت توليد کشاورزي، نيازي نيست منتظر "تر سالي" و زياد شدن نزولات آسماني باشيم.

 

دژپسند با بيان اينکه در اقتصاد هوشمند، "مرتبت مديريت و سياست گذاري" بر عهده انسان و "عامليت" اجرا با ربات است، اظهار داشت: اقتصاد هوشمند فقط هوش مصنوعي، ديجيتالي شدن و دانش بنيان شدن نيست، اما همه اينها ستون اقتصاد هوشمند هستند.

 

وي موفقيت پروژه راه اندازي تاکسي هاي اينترنتي و نتايج بسيار مثبت آن در آزاد کردن منابع از طريق کاهش مصرف سوخت و هزينه جابجايي مسافرين را نمونه اي موفق از هوشمندسازي اقتصاد دانست.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک