آخرين اخبار

06/30/2020
وزير اقتصاد
 
وزير اقتصاد در نود و ششمين جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي:
بورس املاك، مستغلات و امتيازات در آينده نزديك راه اندازي خواهد شد. اين اتفاق گام بلند و اساسي در راستاي تعميق بازار سرمايه، تنوع ابزارهاي تامين مالي و شفافيت قيمت ها در يك بستر رقابتي است
 
در حاشيه نود و ششمين جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي، تفاهم نامه همکاري «ايجاد پنجره واحد براي ورود شرکت هاي بخش خصوصي به بازار سرمايه» بين اتاق بازرگاني، صنايع معادن و کشاورزي ايران، جامعه حسابدارن رسمي، شرکت بورس و اوراق بهادار تهران و شرکت فرا بورس ايران به امضا رسيد.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي سخناني در نود و ششمين جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي، با بيان اين مطلب اظهار داشت: خوشبختانه با پيگيري هاي انجام شده در اين زمينه اقدامات مهم و ارزشمندي انجام شده است.

وي افزود: ايجاد پنجره واحد صدور مجوز هاي شروع کسب و کار يکي از اين اقدامات بود که طول زمان فرآيند صدور مجوز ها را از ??.? روز به سه روز کاهش داد.

دژپسند گفت: در حال حاضر در سامانه G4B (درگاه ملي مجوز هاي کشور) زمان صدور مجوز ها از ?? روز در تير ماه ???? به چهار روز در ارديبهشت ???? کاهش يافته است که اين دست آورد بسيار خيره کننده و تحولي اساسي محسوب مي شود.

وزير امور اقتصادي و دارايي ضمن تبريک روز ملي صنعت و معدن به فعالان اين عرصه راهبردي، ابراز اميدوارم کرد، روزي فرا برسد که عزيزان فعال در اين بخش، بدون  دغدغه  فعاليت کنند و جامعه ايران نيز از برکات آن بهره مند شود.

دکتر دژپسند گفت: يکي از اقدامات ديگر، کارهاي انجام شده در رابطه با تسهيل پذيرش شرکت ها در بازار سرمايه بود. از جمله اقدامات بعمل آمده در اين زمينه  کاهش مدت زمان لازم براي ثبت شرکت ها در سازمان بورس است که با همکاري در خور توجه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و تفاهم نامه آن سازمان با سازمان بورس و اوراق بهادار، اين مدت به طور قابل توجهي کاهش يافت.

وي افزود: همچنين با پيگيري هاي بعمل آمده براي بهبود محيط کسب و کار، تشکيل دادگاه ويژه تجاري توسط قوه قضائيه است که با پيگيري جدي وزارت اقتصاد و همکاري قابل تقدير اين قوه انجام گرفت.

وزير اقتصاد تاکيد کرد: بايد براي بهبود فضاي کسب و کار،  نظارت پسيني را جايگزين نظارت پيشيني کنيم.

دژپسند افزود: اين روند بايد در ساير زمينه ها  ادامه يابد، چرا که مجموع اين اقدامات اثر بسزايي در تحقق جهش توليد داشته و قدرت رقابت پذيري کشور با کشور هاي منطقه را ارتقاء خواهد داد.

وزير امور اقتصادي و دارايي در ادامه اظهار داشت: گمرک از طريق تسهيل فرايند تجارت خارجي هم محرک توليد در کشور و هم روان ساز صادرات و واردات  است.

وي افزود: بحمدالله با تلاش هاي صورت گرفته گمرک جمهوري اسلامي ايران  در راستاي تسهيل تجارت خارجي عملکرد خوبي در حذف کنترل‌هاي فيزيکي و مزاحم داشته است.

دژپسند گفت: پياده سازي گمرک هوشمند بطور جدي در دستور کار گمرک است که انشاالله کامل خواهد شد. اين مهم سبب تسهيل تجارت کالاها و خدمات در کشور مي شود.

وزير اقتصاد در ادامه با بيان اينکه حمايت از توليد بدون توجه به محيط کسب و کار ابتر خواهد ماند، گفت: در اين رابطه آنچه به عنوان يک مبنا مي تواند مورد توجه قرار گيرد؛ بهبود فضاي کسب و کار با در نظر گرفتن مراحل پسيني و پيشيني توليد در کشور است.  البته اين تنها خاص بخش صنعت و معدن نيست بلکه يک ضرورت براي همه بخش هاي اقتصاد است.

وي اظهار داشت: پيشرفت فناوري از عوامل مهم توسعه صنعت و معدن است، فناوري هاي نوين منجر به افزايش ميزان اکتشافات و ذخاير معدني و مهمتر از همه دوري از خام فروشي، توليد محصولات تحول  يافته و متناسب با شرايط روز و در نهايت افزايش بهره وري مي شود.

وزير اقتصاد گفت: بر اساس  مصوبه‌ شوراي عالي هماهنگي اقتصادي سران قواي سه گانه، ورود سازمان امور مالياتي کشور به پرونده‌ سال‌هاي ما قبل ???? شرکت‌هايي که در سال جاري در بورس پذيرش مي‌شوند ممنوع است، لذا با اين مصوبه، امکان تامين مالي از طريق بازار سرمايه براي بنگاه هاي بيشتري فراهم شد.

دژپسند تصريح کرد: از رييس کل گمرک جمهوري اسلامي ايران مي خواهم در قالب کارگروهي با مشارکت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران، موضوع واگذاري تصدي گري و عامليت ها از جمله، تخليه، بارگيري، جابجايي و ... به بخش خصوصي را پيگيري کرده و نتايج را نيز در جلسات آتي شورا اعلام نمايد.

وي تاکيد کرد: همچنين گمرک هوشمند (به معناي واقعي کلمه) رو نمايي شود به نحوي که فعالان اقتصادي هيچ نيازي به مراجعه حضوري براي دريافت خدمات از  گمرک را نداشته باشند.

وزير امور اقتصادي و دارايي در بخش ديگري از سخنان خود اعلام کرد: بورس املاک، مستغلات و امتيازات در آينده نزديک راه اندازي خواهد شد. اين اتفاق گام بلند و اساسي در راستاي تعميق بازار سرمايه، تنوع ابزارهاي تامين مالي و شفافيت قيمت ها در يک بستر رقابتي است.

وي افزود: با نقش آفريني سازمان بورس و اوراق بهادار توانستيم کار را جلو ببريم و روز هشتم تير (يکشنبه هفته جاري) موفق شديم اولين جلسه هيات موسسان اين بازار را برگزار کنيم.

دژپسند گفت: بنياد شهيد و امور ايثارگران، بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي، ستاد اجرايي فرمان امام (ره)، سازمان تامين اجتماعي، دانشگاه آزاد اسلامي و .. از جمله دستگاه هاي دولتي و نهاد هاي عمومي هستند که براي عرضه اموال و مستغلات خود و همکاري در راه اندازي اين بورس اعلام آمادگي کرده اند.

وي تصريح کرد: سعي ما اين است که طبق برنامه ريزي هاي انجام شده، تا پايان تير ماه سال جاري، تعداد روز هاي عرضه اوليه سهام شرکت هاي بورسي از يک روز به دو روز در هفته افزايش يابد.

اين گزارش حاکي است، در حاشيه نود و ششمين جلسه شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي، تفاهم نامه همکاري «ايجاد پنجره واحد براي ورود شرکت هاي بخش خصوصي به بازار سرمايه» بين اتاق بازرگاني، صنايع معادن و کشاورزي ايران، جامعه حسابدارن رسمي، شرکت بورس و اوراق بهادار تهران و شرکت فرا بورس ايران به امضا رسيد.

بنا بر اين گزارش، اين تفاهم نامه با هدف ايجاد يک درگاه ارتباطي واحد براي ارزيابي، اقدام و پايش تأمين مالي شخصيت هاي حقوقي بخش خصوصي از محل بازارهاي سرمايه و بدهي کشور، با تمرکز بر بازارهاي تحت نظارت شرکت بورس اوراق بهادار تهران و شرکت فرابورس ايران، امضا شد.

بنا بر اين تفاهم نامه طرف هاي امضا کننده، حداکثر تلاش خود را در جهت تحقق اهداف تفاهم نامه و مسئوليت هاي خود بکار مي بندند تا با توجه به جايگاه قانوني و اقتصادي و سطح دسترسي خود، همراهي ساير شخصيت هاي حقيقي و حقوقي مرتبط با پيشبرد هدف تفاهم نامه را جذب نمايند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک