آخرين اخبار

07/27/2020
اظهارات وزير اقتصاد
 
اظهارات وزير اقتصاد در مراسم رونمايي از "نسخه الکترونيکي سفته" و "تسهيلات و اعتبارات ديجيتال":
بايد خدمات الكترونيكي سفته، برات، تسهيلات و خدماتي كه در حال حاضر مرتبط با اعتبارات و تسهيلات كرونا است و توسط بانك ملي ارائه مي شود را در آينده اي نزديك به تمامي بانك ها و براي همه تسهيلات و اعتبارات تعميم داد
 
اظهارات وزير اقتصاد در مراسم رونمايي از "نسخه الکترونيکي سفته" و "تسهيلات و اعتبارات ديجيتال": بايد خدمات الکترونيکي سفته، برات، تسهيلات و خدماتي که در حال حاضر مرتبط با اعتبارات و تسهيلات کرونا است و توسط بانک ملي ارائه مي شود را در آينده اي نزديک به تمامي بانک ها و براي همه تسهيلات و اعتبارات تعميم داد/ با توجه به شرايط کرونايي و عدم امکان مراجعه حضوري، در فرايند آزاد سازي سهام عدالت، احراز هويت را به صورت الکترونيکي، انجام داديم که اين تجربه مهم مي تواند براي حوزه هاي ديگر بازار سرمايه نيز بکار رود/ شيوع بيماري کرونا در کشور و محدوديت هاي مراجعات حضوري، فرصتي پيش روي قرار داد تا پروژه هاي اقتصاد هوشمند با سرعت بيشتري اجرايي شود.

وزير امور اقتصادي و دارايي اظهار داشت: با توجه  به تجربياتي که از  دهه هشتاد شمسي در اصلاح قانون تجارت و بحث اسناد الکترونيکي بويژه سفته و برات داشتيم، تحقق اقتصاد هوشمند را به عنوان يکي از محورهاي برنامه هاي خود در وزارت اقتصاد قرار دادم. عده اي از دلسوزان، طرح اين موضوع را بلند پروازانه ارزيابي مي کردند اما بر اين باورم که اين يک ضرورت اجتناب ناپذير و بهترين راه دسترسي به اهداف سند چشم انداز است.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند که در مراسم رونمايي از "نسخه الکترونيکي سفته" و "تسهيلات و اعتبارات ديجيتال" در محل وزارت اقتصاد سخن مي گفت، بيان داشت: اقتصاد هوشمند با هدف شتاب بخشي به پيشرف اقتصادي کشور، يکي از رويکرد هاي اصلي وزارت اقتصاد است، لذا از ابتداي شروع کار در وزارت اقتصاد، به دليل عدم وجود بستر و تشکيلات لازم براي تحقق اين مهم، دفتر فنآوري اطلاعات را به "مرکز فناوري اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند" ارتقاء داديم.

وي يادآور شد: اين دفتر، تنها يک تشکيلات درون دستگاهي نيست بلکه در کنار کارکرد درون حوزه اي؛ يکسري اقدامات و کارکرد هاي فراگير و ملي هم دارد که امروز، رونمايي از اين دو خدمت (نسخه الکترونيکي سفته و تسهيلات و اعتبارات ديجيتال)، جلوه اي از کارکرد بيروني تشکيلات مذکور است.

وزير اقتصاد افزود: همچنين، تاسيس "شوراي راهبري فناوري اطلاعات و ارتباطات وزارت اقتصاد" با عضويت معاونان وزير و روساي سازمان هاي تابعه، گام مهم ديگري به منظور ايجاد يک فرآيند سياستگذاري توسط مجموعه دست اندرکاران اين وزارتخانه، براي راهبري اقتصاد هوشمند بود، خوشبختانه با اين اقدام، فرآيندها و بستر ها به شکلي مهيا گرديد که ورود به اقتصاد هوشمند، بطور جدي ، به پيش رود.

وي تصريح کرد: شيوع بيماري کرونا در کشور و محدوديت هاي مراجعات حضوري، فرصتي پيش روي قرار داد تا پروژه هاي اقتصاد هوشمند با سرعت بيشتري اجرايي شود.

دکتر دژپسند گفت: يک بحث مهم در موضوع "توسعه پايدار" استفاده بهينه از منابع از جمله حذف کاغذ از فرآيند ها است؛ شکل گيري اقتصاد هوشمند، گامي بزرگ در همين مسير و جلوگيري از تخريب محيط زيست محسوب مي شود.

وزير اقتصاد با بيان اينکه "شکل متکامل پياده سازي اقتصاد هوشمند، به حذف حضور فيزيکي پرسنل از فرآيند ها مي انجامد"، تاکيد کرد: اين، البته به معناي حذف فرصت هاي شغلي نيست؛ بلکه به معناي جايگزيني مشاغل و قرار گرفتن انسان در مقام راهبري و ظرفيت سازي براي توسعه است.

وي عنوان داشت: وقتي ما در مورد ماليات، گمرک، بورس، بيمه و .. صحبت مي کنيم؛ اينها همه بخش هايي از وزارت اقتصاد هستند که با هوشمندسازي، به صورت هسته هايي هوشمند در کنار هم قرار مي گيرند و اتفاقا همديگر را کامل مي کنند و مي توانند زمينه ساز تحقق اقتصاد هوشمند باشند.

دژپسند ادامه داد: با آزاد سازي سهام عدالت که با فرمان مقام معظم رهبري و همچنين تاکيد رييس جمهور محترم صورت پذيرفت، توانستيم با توجه به شرايط کرونايي و عدم امکان مراجعه حضوري، در فرايند اين آزاد سازي، احراز هويت را به صورت الکترونيکي، انجام دهيم و اين  تجربه مهم مي تواند براي حوزه هاي ديگر بازار سرمايه نيز بکار رود.

وزير امور اقتصادي و دارايي تاکيد کرد: بايد خدمات الکترونيکي سفته، برات، تسهيلات و خدماتي که در حال حاضر مرتبط با اعتبارات و تسهيلات کرونا است و توسط بانک ملي ارائه مي شود را در آينده اي نزديک به تمامي بانک ها و براي همه تسهيلات و اعتبارات تعميم داد.

وي تصريح کرد: چنانچه فعالان اقتصادي احساس کنند، امور روزانه مرتبط با کسب و کار آنها از طريق الکترونيکي و بدون صرف هزينه و جابجايي فيزيکي قابل تحقق است، قطعا انرژي و فرصت بيشتري را براي انجام فعاليت هاي توليدي در بنگاه اقتصادي خواهند داشت. اين خود يکي از فوايد اقتصاد هوشمند است.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک