آخرين اخبار

07/29/2020
رئيس جمهور در جلسه شوراي عالي فناوري اطلاعات
 
رئيس جمهور محترم در جلسه شوراي عالي فناوري اطلاعات:
اتفاق خوبي در نظام اقتصادي كشور رخ داد و براي اولين بار در كشور اوراق بهادار خزانه سفته و تمبر مالياتي آن به صورت الكترونيكي و بدون مراجعه به بانك براي تعهد وام كروناي كسب و كار‌ها راه اندازي شد
 
رئيس جمهور محترم در جلسه شوراي عالي فناوري اطلاعات: اتفاق خوبي در نظام اقتصادي کشور رخ داد و براي اولين بار در کشور اوراق بهادار خزانه سفته و تمبر مالياتي آن به صورت الکترونيکي و بدون مراجعه به بانک براي تعهد وام کروناي کسب و کار‌ها راه اندازي شد/ پرداخت ?? ميليون وام کرونا تنها با يک درخواست پيامکي حاصل تعامل چند دستگاه اجرايي است، در واقع به جاي حرکت دادن مردم بين ادارات، داده‌هاي ديجيتالي حرکت داده شد که با اين دستاورد هم کار مردم ساده‌تر شد و هم در زمان و هزينه صرفه جويي گرديد.

رئيس جمهور در جلسه شوراي عالي فناوري اطلاعات ضمن‌ تاکيد بر ضرورت توسعه فناوري اطلاعات و تکميل هر چه سريعتر دولت الکترونيک در کشور گفت: روز گذشته اتفاق خوبي در نظام اقتصادي کشور رخداد و براي اولين بار در کشور اوراق بهادار خزانه سفته و تمبر مالياتي آن به صورت  الکترونيکي و بدون مراجعه به بانک براي تعهد وام کروناي کسب و کار‌ها راه اندازي شد و اين موضوع مهمي است که سند ديجيتالي هم ارز سند فيزيکي قابليت استفاده و کاربري در نظام اقتصادي پيدا کند. هم شفافيت ايجاد ميکند و هم امکان جعل را از بين مي‌برد.
به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي (شادا)، حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني در جلسه شوراي عالي فناوري اطلاعات گفت: وزرا و رؤساي دستگاه‌هاي اجرايي مسئول تحقق کامل دولت الکترونيکي هستند و شوراي اجرايي نيز هنگام بروز اختلافات نظر، بايد ايجاد هماهنگي و رفع تعارض کند.
آقاي روحاني افزود: همانند همين اتفاق در سهام عدالت رخ داد و تحقق يکي از دست آورد‌هاي دولت در آزاد شدن سهام و امکان خريد وفروش آن کاملا الکترونيکي فراهم شد. امروز حتي براي ثبت نام و مشارکت در رونق ملي بازار سهام نيازي به خارج شدن از خانه نيست بيش از ?.? ميليون نفر احراز هويت برخط شده اند و در کنار آن امکان دسترسي مردم به بازار سهام وديدن دارايي‌هاي خودشان تسهيل شد.
رئيس جمهور ابراز اميدواري کرد: با همکاري سازمان بورس و اوارق بهادار،  وزارت ارتباطات و بانک مرکزي، واريز الکترونيکي سود سهام و برگزاري مجامع بورسي با امکان مشارکت مردم در نظام تصميم گيري شرکت‌ها به طور کامل اجرايي شود.
آقاي روحاني با اشاره به اجرايي شدن امکان وثيقه گذاري سهام عدالت، گفت: امروز مردم مي‌توانند با وثيقه گذاري سهام عدالت کارت اعتباري بانک‌ها را اخذ کنند. اين‌ها همه تحول ديجيتالي است که در دولت تدبير واميد شتاب گرفته است. البته در دو حوزه مهم مالياتي و سلامت نيز اتفاقات خوبي افتاده است، اما بايد اين اتفاقات شتاب بيشتري بگيرد و شفافيت و کيفيت خدمات ديجيتالي دولت ارتقا پيدا کند.
رئيس جمهور فراهم شدن امکان پرداخت ماليات بر نقل‌وانتقال املاک مسکوني به صورت الکترونيکي و بدون مراجعه به ادارات مالياتي را اقدامي مثبت برشمرد و افزود: اين اولين گام در مسير خدمات کاملاً الکترونيکي مالياتي است و انواع ديگر ماليات نيز بايد کاملا الکترونيکي شود و مردم را براي اخذ ماليات آزار ندهيم و منصفانه از ايشان ماليات بگيريم.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک