آخرين اخبار

08/04/2020
وزير امور اقتصادي و دارايي
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در نود و هفتمين  نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي:
تا اول مهر، چندين صندوق پروژه مشتمل بر پروژه هاي دولتي و خصوصي فعال خواهند شد
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در نود و هفتمين  نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي:  تا اول مهر، چندين صندوق پروژه مشتمل بر پروژه هاي دولتي و خصوصي فعال خواهند شد/ اين آمادگي وجود دارد که تا پايان سال ?? شرکت خصوصي را در بورس پذيرش کنيم/ در چهار ماه اول امسال سيزده هزار و هفتصد ميليارد تومان عرضه اوليه در بازار سرمايه داشته ايم در حالي که اين رقم براي کل سال ????، حدود پنج هزار و سيصد ميليارد تومان بود/ براي اولين بار، دو عرضه اوليه در بورس و اوراق بهادار ايران داشتيم و ان شاء الله اين روند را ادامه خواهيم داد/ بنا بر لايحه دو فوريتي وزارت اقتصاد به مجلس، شرکت هايي که افزايش سرمايه بدهند و سهامداران فعلي آنها هم از حق تقدم خودشان صرفنظر کنند؛ ?? درصد افزايش سرمايه آنها مشمول ماليات با نرخ صفر مي شود.

وزير امور اقتصادي و دارايي طي سخناني در نود و هفتمين نشست شوراي گفتگوي دولت و بخش خصوصي اظهار داشت: توانستيم در سايه همکاري حکومت با بخش هاي خصوصي، تعاوني و غير دولتي در اجراي  قانون رفع موانع توليد، پنجره واحد فيزيکي شروع کسب و کار را راه اندازي نمائيم.

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند با بيان اين مطلب گفت: اين پنجره واحد ابتدا در تهران راه اندازي و سپس در هفته گذشته در چهار استان ديگر عملياتي شد  و طبق برنامه، ?? استان در هفته دولت و مابقي استانها نيز تا پايان مهر ماه به سرانجام خواهد رسيد.

وي اظهار داشت: يکي از اقداماتي که با همکاري موثر بخش خصوصي در جهت تعميق بازار سرمايه اجرا مي شود، افزايش عرضه اوليه است. در اين راستا اين آمادگي وجود دارد که تا پايان سال ?? شرکت خصوصي را در بورس پذيرش کنيم.

وزير اقتصاد تصريح کرد: در چهار ماه اول امسال سيزده هزار و هفتصد ميليارد تومان عرضه اوليه در بازار سرمايه داشته ايم در حالي که اين رقم براي کل سال ????، حدود پنج هزار و سيصد ميليارد تومان بود.

دکتر دژپسند عنوان کرد: در هفته گذشته؛ براي اولين بار، دو عرضه اوليه در بورس و اوراق بهادار ايران داشتيم و ان شاء الله اين روند را ادامه خواهيم داد.

وي با بيان اينکه افزايش شناوري سهام شرکت هاي بورسي؛ شاخص ديگر مورد توجه دولت است، گفت: لذا تلاش ما بر اين است، شرکت هايي که در بورس پذيرش مي شوند و يا در حال حاضر در بورس حضور دارند، به افزايش شناوري سهامشان اقدام کنند.

دژپسند يادآور شد: خوشبختانه در اين ارتباط يک مصوبه بسيار مهم از دولت گرفته ايم که تمام شرکت هاي دولتي و نهاد هاي عمومي غير دولتي را مکلف کرده است، درصد شناوري سهام خود در بورس را حداقل به ?? درصد افزايش دهند.

وي تصريح کرد: يکي از دلايلي که اين روزها شاهديم ميزان شناوري ها افزايش پيدا کرده به دليل همين مصوبه است.

وزير اقتصاد ادامه داد: يک لايحه دو فوريتي به مجلس شوراي اسلامي داده ايم که اميدواريم طي همين هفته، دو فوريت آن به تصويب برسد؛ و آن اين است که شرکت هايي که افزايش سرمايه بدهند و سهامداران فعلي آنها هم از حق تقدم خودشان صرفنظر کنند؛ ?? درصد افزايش سرمايه آنها مشمول ماليات با نرخ صفر مي شود.

وي اعلام کرد: تا اول مهر، چندين صندوق پروژه مشتمل بر پروژه هاي دولتي و خصوصي فعال خواهند شد.

وزير اقتصاد در خاتمه اظهار داشت: توصيه ما به کساني که مي خواهند به عنوان خريدار سهام در بورس حضور پيدا کنند، جداي از اينکه به نهاد ناظر سازمان بورس اطمينان داشته باشند اين است که اصل "مطالعه، مشاوره و معامله" را فراموش نکرده و چه براي ورود و چه براي خروج از بازار، هيجاني تصميم گيري نکنند.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک