آخرين اخبار

03/15/2021
وزير اقتصاد
 
وزير اقتصاد در جلسه وبيناري ستاد مقابله با کروناي اصفهان:
ظرفيت انجام فرآيند ثبت سفارش تا ترخيص اقلام كرونايي در ظرف ?? ساعت ايجاد شده و يك نمونه آن به انجام رسيده است
 
وزير امور اقتصادي و دارايي در جلسه وبيناري ستاد مقابله با بيماري کروناي استان اصفهان اعلام کرد که در حال حاضر کل ظرفيت انجام فرآيند ثبت سفارش تا ترخيص اقلام کرونايي در ظرف ?? ساعت ايجاد شده و يک نمونه آن نيز به انجام رسيده است.

                              

به گزارش شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دکتر فرهاد دژپسند طي سخناني در اين جلسه با اشاره به کاهش و روند نزولي تعداد مبتلايان و فوتي هاي کرونا در استان اصفهان و ابراز قدرداني از زحمات کادر درمان و ديگر مسئولان و دست اندرکاران در اين استان اظهار داشت: شنيدن اينکه وضعيت توليد تجهيزات مربوط به مقابله با کرونا در استان اصفهان از ميزان نياز استان فراتر رفته و به مرحله صدور رسيده است، خبر بسيار خوشايندي است.

وزير معين استان اصفهان در جلسه ستاد "مقابله با بيماري کرونا" افزود: بايد امکانات لازم براي صادرات اين اقلام به ديگر کشور ها مهيا شود و در اين ارتباط بايد با وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشکي مذاکرات و هماهنگي لازم بعمل آيد.

دژپسند گفت: همچنين مساله واردات تجهيزات مربوط به تکميل و توسعه خط توليد اين اقلام بايد توسط گمرک جمهوري اسلامي پيگيري شود و اميدوارم اين موضوع به سرعت رفع شود.

وزير اقتصاد تصريح کرد: با اتخاذ تدابير و انجام اقدامات و هماهنگي هاي لازم؛ در حال حاضر کل فرآيند ثبت سفارش تا ترخيص اقلام کرونايي ظرف ?? ساعت قابل انجام است.

دکتر دژپسند ادامه داد: بخش بزرگي از مشکلات گريبانگير استان اصفهان در شرايط همه گيري کرونا، مخدوش شدن روند ورود گردشگر به اين استان است که من فکر مي کنم با استفاده از شيوه "گردشگري فاصله دور" به حل اين مشکل کمک کنيم.

وي اعمال مشوق هايي براي پذيرش گردشگر در مناطق غير قرمز رنگ استان را از جمله ديگر راه هاي تخفيف مشکلات ناشي از شرايط کرونايي عنوان کرد که مي تواند تا حدي به فعالان صنعت هتلينگ اصفهان کمک کند.

وزير اقتصاد گفت: اگر نتايج استفاده "پايلوت" از مدل توزيع الکترونيک، موفقيت آميز بوده است، منعکس کنيد تا آن را در سطح ملي مورد استفاده قرار دهيم.

دژپسند در بخش ديگري از سخنان خود در اين‌ جلسه وبيناري، با بيان اينکه وزارت اقتصاد در شرايط شيوع بيماري کرونا، بيشترين تلاش را براي بهبود وضعيت اقتصاد کشور انجام داده است، اعمال تسهيلات مالياتي براي آسيب ديدگان کرونا از ابتداي اسفند ماه سال گذشته و استفاده از اختيارات اين وزارتخانه در گمرک جمهوري اسلامي، بيمه ها و بانک هاي کشور براي کمک به اقشار مختلف مردم و صنوف را از جمله اين موارد بر شمرد.

وزير امور اقتصاد و دارايي با اشاره به درخواست برخي از اعضاي ستاد در خصوص صدور مجوز اقلام بهداشتي کرونايي مازاد، افزود: صادرات تجهيزات بهداشتي کرونايي مازاد اصفهان در جلسه هيات دولت مطرح شد و دولت هم با نظر موافقت با اين پيشنهاد پاسخ داد و قرار شد اين مساله با نظر و تاييد وزارت بهداشت دنبال شود.

دژپسند با اشاره به اجراي موفق طرح شهيد سليماني با همکاري بسيج و وزارت بهداشت و درمان، تصريح کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي و وزارت کشور از اجراي اين طرح اعلام رضايت بسياري داشته‌اند و وزارت امور اقتصادي و دارايي آماده است از اين طرح به عنوان طرحي فراگير براي جلب مشارکت مردمي در مقابله با بيماري کرونا حمايت لازم را داشته باشد.

وزير امور اقتصاد و دارايي اضافه کرد: اين وزارت در زمينه‌اي ارائه تسهيلات براي بهبود شرايط اقتصادي به وجود آمده به واسطه کرونا در حوزه‌هاي مختلف از طرح‌ها قابل اجرا در زمينه بانکي، بيمه‌اي و مالياتي و امثال آن، حمايت خواهد کرد و آماده است تا اين پيشنهادات را با هدف تصويب و اجراي مورد پيگيري کند.

اين گزارش حاکي است، در اين جلسه گزارشي از نحوه توزيع اقلام‌ اساسي در استان اصفهان در ايام کرونا از سوي دبير ستاد کروناي استان اصفهان به وزير اقتصاد ارائه شد.
پيام روز
اطلاعات عمومي
پيوند ها

گالري تصاوير
سخنراني و مقالات
اركان صندوق
معرفي صندوق
تصاوير جلسات داخلي
همایش ها
بازدید
پرداخت دیه به زیان دیدگان
مناسبت ها
افتتاحیه
گالری تصاویر بسیج
مقالات علمي
مقالات عمومي
مجموعه قوانين بيمه
سخنان مدیر عامل صندوق
مجمع صندوق
هيات نظارت صندوق
مدير عامل صندوق
بازرس قانوني
تاريخچه صندوق
معرفي مدير عامل صندوق
منشور اخلاقي صندوق
معرفي مديران صندوق
چارت سازماني
قانون بيمه شخص ثالث
صندوق در رسانه ها
تماس با ما
پست الكترونيك اعضاء
کليه حقوق مادي و معنوي سايت متعلق به صندوق تامين خسارتهاي بدني مي باشد و استفاده مطالب با ذکر منبع بلامانع است
pr@biif.ir پست الکترونيک